Urlop nad Bałtykiem

Darłowo i jego atrakcje

Jest jednym z ciekawszych miast na terenie województwa zachodniopomorskiego, zaś na przybywających tu turystów czekają liczne atrakcje i godne uwagi zabytki. Jest wśród nich i gotycki zamek, i rozsuwany most, liczne kościoły i zabytkowe kamieniczki przy rynku. Darłowo jest też miejscem ważnych imprez, w tym dobrze znanej uroczystości „Dni Króla Eryka”.

Darłowo jako ośrodek turystyczny swą popularność zawdzięcza bliskości morza. Bałtyk już od najdawniejszych czasów sprzyjał mieszkańcom miasta. Dzięki bliskości morza miasto było niegdyś członkiem Hanzy, zaś port przynosił jego mieszkańcom spore dochody. Dziś Darłówkowo, przedmieście Darłowa, nadal ogrywa ważną rolę jako ośrodek portowy, choć coraz większe znaczenie w jego gospodarce ma i turystyka.

W samym Darłowie na turystów czekają takie zabytki, jak gotycki zamek oraz historyczna zabudowa miasta. Warto tu również zwrócić uwagę na układ urbanistyczny, który zachował swój średniowieczny charakter. Wiele zabytków miasta wiąże się z postacią króla Eryka Pomorskiego. Z jego fundacji powstał m. in. kościół św. Gertrudy oraz królewska siedziba, czyli wspominany już zamek gotycki (pełniący obecnie rolę muzeum).