Urlop nad Bałtykiem

Na urlop do Trójmiasta

Każdy z nas potrzebuje wypoczynku, który pomoże nam zregenerować organizm, odreagować stres i nabrać nowych sił. Podczas urlopu wato wybrać się nad polskie morze. Tym bardziej, że przy okazji możemy zwiedzić Trójmiasto. Jest to duży ośrodek metropolitarny obejmujący trzy nadmorskie miasta: Gdańsk, Gdynię i Sopot. Położony w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską i Zatoką Pucką.

Głównym miastem jest oczywiście Gdańsk, który jest jednocześnie miastem województwa pomorskiego. Obszar Trójmiasta zamieszkuje ponad milion mieszkańców. Każdego roku tereny nadmorskie odwiedza wielu turystów z kraju i z zagranicy. Osób, które pragną wypocząć nad Bałtykiem, jak i zwiedzić trzy ciekawe, nadmorskie miasta za jednym zamachem.

Turyści i kuracjusze mają możliwość korzystania z nieprzebranych pokładów jodu, jak i z dobroczynnego działania flory. Ponieważ w granicach Trójmiasta znajduje się Park Krajobrazowy. W skład jego wchodzą duże tereny leśne. A to stwarza okazję do zaczerpnięcia świeżego, leśnego powietrza.